לאנשים שכף רגלם מעולם לא דרכה בניו יורק – יש הזדמנות כרגע להשקיע בה

בעוד אופציות הנדל”ן בישראל הולכות ומצטמצמות (לפחות בנוגע לרכישת נדל”ן המניב תשואה טובה ומעלה) הרי שיזמים ישראלים רבים פונים לעבר השקעות נדל”ן בחו”ל. ישנן אינספור הזדמנויות השקעה מעבר לים והרבה מהן בהחלט נהדרות עבור היזם הישראלי. אפיק ההשקעה הפופולרי ביותר בשנים האחרונות עבור יזמי נדל”ן ישראלים הוא דווקא אמריקה. אם כבר אמריקה – אז ניו יורק בעיני רבים נחשבת למרכז התרבות האמריקאית ולאחת הערים המפורסמות והפופולריות ביותר בעולם שהביקוש בהן תמיד יגדל. גם אם לא דרכתם בניו יורק מעולם – היום ניתנת לכם אפשרות אפילו לרכוש נכס משלכם במדינה וליהנות מתשואה יפה.

האם לרכוש נכס לבד או בקבוצה?

מרבית האנשים מעדיפים לרכוש נכס אחד ובאופן עצמאי. כלומר שלא כחלק מקבוצה. כאשר תרכשו כמה נכסים ביחד עם קבוצת רכישה, אתם למעשה מפחיתים את הסיכונים שהנכס לא יניב לכם רווחים. תארו לכם שרכשתם דירה ויש צורך להשקיע בשיפוץ שלה, או שתתקשו למצוא לה שוכר כי באזור יש דירות להשכרה במחיר מוזל יותר או מכל סיבה אחרת. כאשר רוכשים כמה דירות באותו אזור, ביחד עם קבוצת רכישה, גם אם לא תמצאו שוכר לאחת הדירות או שיש בה תקלה מסוימת שיש לתקן – הרי שמדובר רק בחלק מהתשואה השנתית שנפגעת ולא בכל התשואה שלהם מהנכס. על כן הסיכון פוחת.

גורמי הסיכון בהשקעה מעבר לים:

  • לא מכירים את הנכס
  • לא מכירים את הסביבה
  • לא מכירים מה חושבים התושבים על האזור.
  • לא מכירים מספיק את חוקי המדינה, העיר והאזור בנוגע למיסוי.
  • ועוד..

דברים שכדאי לבדוק לפני רכישה:

רן הראל ומתן פרטמן, בעלי חברת RM להשקעות נדל”ן מדברים על כך שבאמצעות האינטרנט ניתן לבדוק פרטים רבים אודות הסביבה, העיקר והמדינה בה אתם רוצים לקנות נכס. הידע הזה עשוי להציל את כל הכסף שלכם ולסייע לכם בקבלת החלטה נכונה היכן לרכוש נכס ובמה להשקיע. כך למשל כדאי לבנות את מצב התעסוקה באזור, האם יש הגירה אל האזור או ממנו, האם במקום יש אסונות טבע רבים הפוקדים את המקום? עם איזו חברת נדל”ן אתם עובדים וממי רוכשים את הנכס? ועוד.

 

למידע נוסף על השקעות נדל”ן בחו”ל >>