מודל הריבוע להשקעה מנצחת

במהלך השנים ביצענו אלפי עסקאות נדל”ן עבורנו ועבור משקיעים שאנחנו מלווים,  מהניסיון שצברנו פיתחנו מודל ברור שבאמצעותו ניתן לבדוק האם ההשקעה שאתה בוחן היא בעלת סיכוי גבוה להצלחה. אנחנו בטוחים שמי שיפעל לפי “מודל הריבוע” יעלה את הסבירות להשקעה רווחית ובטוחה.

מהו מודל הריבוע?

המודל מורכב מ-4 שלבים חשובים ששילובם מעניק את מכלול התמונה לגבי כל השקעה אופציונלית.

 

שלב א’- חקר שוק ובחינת העסקה

כל השקעה תבחן מהמאקרו למיקרו, מרמת בדיקת השוק בלוקיישן הנבחר ועד בדיקות כלכליות ורגלוטריות, בכל אחד מהניתוחים נבדוק פרמטרים שונים הנכונים לאותו אזור ספציפי (הגירה, עוגנים תעסוקתיים, תחבורה, חינוך, שכר חציוני וכד’).

לדוגמא, נתחיל בניתוח של ארה”ב משם נמשיך למדינת פלורידה, העיר ג’קסוונויל, שכונה מסויימת ובסוף עסקה ספציפית באותה השכונה.

 

שלב ב’- מקסום רווחים

כמשקיעים צריך לזכור שבראש ובראשונה המטרה שלנו היא להרוויח. בהשקעות נדל”ן יש יותר מגורם רווח אחד ועל כן ננתח את מקורות הרווח הפוטנציאלים וכיצד אנחנו יכולים למקסם אותם. ככל שנכניס יותר גורמי רווח להשקעה שלנו כך תעלה הסבירות לביצוע עסקת השקעה מושכלת ורווחית. במקום -בסבירות גבוהה נרוויח יותר.

 

שלב ג’- הבנת כללי המשחק

הרבה משקיעים נוטים לזלזל בחלק הזה של המשוואה, אבל הוא אחד השלבים החשובים ביותר. לפני כל עסקה חשוב שנבין מה הכללים במקום שאנחנו פועלים מההיבטים השונים: משפטי, מיסוי, בירוקרטי מימוני וכד’.

 

שלב ד’- ניהול סיכונים ובטוחות

בכל השקעה יש סיכון, שלא יגידו לך אחרת.

ולכן נמפה ונבין מהם הסיכונים האפשריים ונפעל כדי למצוא להם פתרונות מבוססים, החלק הזה של המודל מתחלק לשניים:

חלק ראשון בחינת מקרים ותגובות- אם שוכר לא משלם? אם לא מצליחים להשכיר את הנכס? אם השוק ירד? לנסות לתת מענה לכמה שיותר אתגרים  דברים ולהבין כיצד נפעל במידה ואחד מהם יתרחש.

החלק השני בדיקת הבטוחות העומדות לרשותי הבנה של הבטוחות שלי- האם הנכס נרשם על שמי? האם אני מושקע בנכס אחד או מפזר את הסיכון? האם מי שמנהל לי את ההשקעה הוא בזהות אינטרסים איתי או שיש ניגוד אינטרסים?

ברגע שנעשה את הפעולות הנ”ל הסיכון לא ייעלם לגמרי אבל בהחלט נקבל תמונה אובייקטיבית ככל הניתן מלאה לגבי ההשקעה שלנו ולא רק את החלקים הורודים שלה ויותר חשוב נדע מה הבטוחות שלנו וכיצד ההשקעה שלנו מוגנת ובכך נצמצם את הסיכון משמעותית. ברגע שנפעל כך נקבל תמונה אובייקטיבית ומלאה ככל הניתן לגבי ההשקעה שלנו וכיצד נגן ונצמצם משמעותית את הסיכונים האפשרים בהשקעות נדל”ן.