האי הטרופי זנזיבר, כבר מזמן אינו רק מוקד עלייה לרגל לתיירים מרחבי העולם, אלא אי קסום המושך אליו משקיעים רבים המתעניינים דווקא בתחום המלונאות המתפתח. הפיתוח של מלונות במוקדים תיירותיים באי בהחלט מתבקש, הרי יש צורך לספק את הביקוש ההולך וגובר של התיירים המגיעים אליו מידי שנה.

השקעה בענף המלונאות באזורים תיירותיים הפכה בשנים האחרונות לפופולרית בקרב משקיעים. רבים מעדיפים להסיט את כספם לעבר השקעה בענף זה הנחשב לרווחי, ולא בכדי. היעדים הפופולריים הם בעיקר טרופיים- תיירותיים, אליהם מגיעים תיירים כדי לנוח מהשגרה האורבנית העמוסה. אחד מהם הוא האי זנזיבר המתפתח בקצב מהיר ומציע חופשת בטן-גב מול החופים הזהובים והים הצלול.

הצמיחה המסחררת של זנזיבר גם בתקופת המשבר

זנזיבר הוא אי מקסים ומרהיב ביופיו השייך למדינת טנזניה, אי הנמצא במגמת צמיחה עם גידול של 33% בכמות הכסף המושקע בו החל משנת 2010, גידול בתל״ג השנתי של 6.8% וגוף ממשלתי (ZIPA) המעודד ומקל בביצוע השקעות נדל״ן זרות בזנזיבר. למרות משבר הקורונה, ענף התיירות באי הפגין התאוששות מרשימה ביחס למדינות אחרות, כאשר ברבעון האחרון לשנת 2020 נרשמה עלייה במספר התיירים הנכנסים. בדצמבר 2020, עמד מספר התיירים על 80% לעומת דצמבר 2019, בראייה שנתית כמות התיירים בזנזיבר ירדה רק ב- 50% כאשר הצפי לשנים 2023-2024 הוא לשוב ואף לעבור את כמות התיירים שהגיעה לאי בשנת 2019 ועמדה על יותר מחצי מיליון.

המדינה עם אחוז תפוסה במלונות מהגבוהים בעולם

אם נחזור לימים שלפני המשבר, נגלה אחוז תפוסה ממוצע במלונות מבין הגבוהים בעולם העומד על מעל 80% נכון לשנת 2019. החל משנת 2015 מספר התיירים באי גדל בכ-17% בממוצע מידי שנה. מנגד אחוז הצמיחה והגידול השנתי בפיתוח מלונות בזנזיבר הוא יחסית נמוך ועומד על 5.3%, מה שאומר שקיים חוסר משמעותי במלונות באי שרק הולך וגדל. נתון נוסף ומעניין הוא מספר הלילות הממוצע לתייר שעמד על 8 לילות בממוצע בשנת 2019. כלומר, תיירים רבים מגיעים לנפוש באי למספר ימים ארוך יחסית.

להשקיע ביעד תיירותי עם צפי לתשואות גבוהות

הביקוש למלונות באי הטרופי, לא הותיר את ממשלת זנזיבר אדישה. בשל הביקוש למלונות, ממשלת זנזיבר העמידה את מגזר התיירות בעדיפות גבוהה ואף הגדילה לעשות והקימה את הגוף הממשלתי ZIPA המקדם יוזמות השקעה בקרב משקיעים זרים, בפרט בכל הקשור לתיירות מקומית. מטרתה של ממשלת זנזיבר היא להגדיל את הביקוש למלונות באזורים תיירותיים, ולכן יזמים ומשקיעים זרים נהנים מהקלות והטבות מס.

הכירו את פרויקט PONGWE

כבר לפני מספר שנים, קבוצת RM המתמחה באיתור, ניתוח וביצוע של השקעות נדל"ן גלובליות זיהתה את הזדמנות ההשקעה בתחום התיירות באי זנזיבר והחלה בפרויקט יזמי בחוף PONGWE הנחשב לאזור תיירותי מתפתח בו מרוכזים מלונות על קו החוף הציורי. במסגרת הפרויקט נרכשה קרקע במחיר אטרקטיבי לטובת בניית מלון בוטיק בן 52 חדרים ותפעולם, לטובת הכנסה מניבה גבוהה ויצירת רווח הון משמעותי. לאחר מכן, התקבל אישור להגדיל את כמות היחידות במלון לסך של 84 יחידות. משקיעים רבים זיהו את ההזדמנות ובחרו להצטרף להשקעה עוד לפני תחילת משבר הקורונה. כעת, בניית המלון בעיצומה וצפויה להסתיים כבר באמצע שנת 2022.

הזדמנות להיכנס להשקעה עם גב חזק

RM GROUP מלווה משקיעים כעשור במנעד יעדים ברחבי העולם, עם פרויקטים בארץ ובחו"ל שהסתיימו בהצלחה ומניבים תשואות גבוהות לכ-1,600 משקיעים. הקבוצה מאפשרת הזדמנות השקעה בפרויקטים מלונאים בזנזיבר, אשר מתקדמים במרץ בשיתוף פעולה עם הרשויות באי.

RM GROUP הינה בעלת ניסיון מוכח בהקמה, תפעול וניהול מלון באי זנזיבר בליווי צוות מנוסה הכולל יועצים, אדריכלים, עורכי דין, רואי חשבון וקבלנים בשטח החל משלב התכנון ועד שלב הפעלתו.

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.