אזורי השקעה

RM GROUP פועלת כיום בארה”ב, יוון ובזנזיבר, תוך חיפוש מתמיד להזדמנויות נדל”ן ייחודיות במדינות נוספות זאת תוך שמירה על המודל העסקי של הקבוצה ועקרונותיה. אנו רואים חשיבות רבה בהמשך פיתוח הקבוצה ויצירת אפיקי השקעה חדשים למשקיעים שלנו, כמו גם בהשקעה בפעילות יזמות נדל”ן המהווה חלק אינטגרלי מההתפתחות הטבעית שלנו.

השקעות בארה"ב

שוק הנדל”ן בארה”ב ממשיך לשמור על האטרקטיביות שלו ולייצר הזדמנויות עסקיות עבור משקיעים רבים מכמה סיבות. האחת, אנחנו כבר עשור אחרי המשבר הגדול של 2008 ועל אף ההתאוששות היפה בשוק האמריקאי והשיפור הכלכלי הניכר שחל בו, נכון להיום שוק הנדל”ן האמריקאי עדיין לא הגיע לשיאו, ערב המשבר. השנייה היא רף הכניסה הנמוך, ניתן להיכנס להשקעה החל מכמה עשרות אלפי דולרים בעוד שבארץ צריך הון עצמי של כמעט חצי מיליון ש”ח, השנה שחלפה מתאפיינת בהתאוששות הכלכלה והחזרה לשגרה במדינות רבות בארה"ב, יחד עם הניסיון לחיות לצד הנגיף. שוק הנדל"ן למגורים בארה"ב ממשיך להפגין יציבות מרשימה על אף המשבר ואף בתקופת הקורונה הביקושים גברו, בין היתר בשל החיסכון בהוצאות משקי הבית בתקופת הקורונה והתוצאה היא רתיחה בשוק הנדל"ן האמריקאי ועליית מחירים משמעותית.

השקעות ביוון

הפתיחה המחודשת של יוון לזרים לאחרונה, יחד עם הצורך לנפוש אחרי משבר הקורונה, הזניק את כמות התיירות הנכנסת וצפויה עפ"י התחזיות ביוון לעלות באופן משמעותי.

על כן, אנו מזהים בסקטור זה הזדמנויות השקעה רבות, המשלבות בתוכן רכישה במחירים נמוכים (הן בשל המשבר ביוון בעשור האחרון, והן בשל משבר הקורונה שפגע בסקטור התיירות באופן מורגש), ופוטנציאל צמיחה לאור השיקום המהיר יחסית בסקטור התיירות.

המשבר הכלכלי ב-2008 פגע ביוון בצורה משמעותית, האבטלה הגיעה לשיא של 28% ומחירי הנדל”ן ירדו במשך עשור עד שהגיעו לתחתית ב-2018 אחרי ירידה של מעל 40%.
לאור המצב הקשה במדינה החלו לבצע רפורמות כלכליות בהנהגת ראש ממשלת יוון קיארקוס מיצוטקיס ממפלגת הימין החדשה אשר משפרות את כלל המערכת היוונית ואת הצמיחה במדינה, רפורמות אשר כוללות, הפחתה במיסוי, הטבות למשקיעים, השקעה בתשתיות (נמל פיראוס ושדה התעופה הישן- אלינקיו).

השקעות בזנזיבר

זנזיבר הפכה מזמן ליעד תיירותי מועדף לתיירים מרחבי העולם וישראלים בפרט בשנים האחרונות ומתבססת רובה ככולה על תיירות חוץ, כאשר האי עדיין לא התפתח במלואו מבחינת התשתיות התיירותיות שבו  ושם בדיוק אנו רואים הזדמנות יוצאת דופן ליזמות נדל”נית עבור משקיעים ועבורנו.

האי מציג עליה שנתית ממוצעת של 16.7% בתיירות הנכנסת (החל מ-2013 בתקופת טרום קורונה) אל מול מחסור בחדרי מלון פנויים להשכרה והממשלה מעודדת השקעות זרות והקימה את ארגון ZIPA המלווה משקיעים זרים.