שוק הנדל"ן ביוון מזכיר לנו את ארה"ב של 2008

משבר הסאב-פריים בארה"ב ב-2008 הוא נקודת ציון עבור משקיעי נדל"ן בארה"ב. המחירים שירדו לשפל וההזדמנויות הרבות משכו משקיעים מכל העולם, כולל ישראלים רבים.

שוק נוסף שנפגע מגלי ההדף של אותו משבר ומזכיר לנו את המצב בארה"ב אחרי 2008 הוא יוון. המשבר הכלכלי העולמי שהחל בארה"ב פגע קשות גם בה, והביא אותה לחוב עצום ואל סף קריסה כלכלית. נדרשו שלוש תוכניות חילוץ של האיחוד האירופי, סיוע בגובה של מאות מליארדי דולרים ומדיניות צנע נרחבת כדי להתחיל לראות את ההתאוששות.

במהלך המשבר, האבטלה טיפסה לשיא של 27.5% ורבים מתושבי יוון נאלצו למכור את בתיהם בסכומים זעומים כדי להמשיך ולשרוד. יזמי ומשקיעי נדל"ן שזיהו את ההזדמנות החלו לנהור אל יוון ולרכוש בה נכסים.

במקביל, יוון הפכה ליעד תיירותי מבוקש, ומספר התיירים הנכנסים אליה הוכפל בין השנים 2012-2018, מכ-15 מיליון תיירים ללמעלה מ-30 מיליון. ב-2019 עברו בנמל התעופה של אתונה לבדה כ-25 מיליון נוסעים. אתונה אף נבחרה במקום השני בתחרות "היעד הטוב ביותר באירופה לשנת 2020" שערך ארגון EBD המקדם תרבות ותיירות באירופה, כשבהצבעה משתתפים למעלה מ-600,000 איש מ-179 מדינות.

אבל דווקא כשהפופולאריות של יוון בנסיקה והיא מתחילה סוף סוף להתאושש מהמשבר הכלכלי, הגיעה הקורונה. המדינה, שהתיירות מהווה 18% מהתמ"ג שלה, נאלצה לדחות את פתיחת עונת התיירות לתחילת יולי, ותהליך ההתאוששות שלה מהמשבר הכלכלי נעצר. כעת צופים התכווצות של כלכלתה מחדש בכ-10% ב-2020.

 

למרות זאת, יוון זכתה לשבחים רבים על התמודדותה עם משבר הקורונה. ההנהגה היוונית הגיבה למשבר במהירות וביעילות, והציבור היווני התגייס ושמר על ההנחיות, הן כדי לשמור על האוכלוסייה המבוגרת, והן מתוך הבנה שמערכת הבריאות היוונית לא תוכל להתמודד עם מגיפה שתצא מכלל שליטה. ההתמודדות היעילה של יוון עם הקורונה ומגמת הגידול בתיירות שנרשמה בה בשנים האחרונות, מציבות אותה בעמדה טובה להתאוששות מהמשבר הנוכחי בחלוף הקורונה, ולהמשך מגמת ההתאוששות הכלכלית שנרשמה בה מאז 2017.

בשלוש השנים האחרונות עקבנו מקרוב אחר שוק הנדל"ן ביוון, ומצאנו שהוא מציע הזדמנויות מעניינות ואטרקטיביות גם עבור המשקיעים שלנו. אחרי תקופה ארוכה של למידת השוק ובחינת האפשרויות השונות, בחרנו אפיק השקעה ייחודי אשר לרוב אינו נגיש לציבור המשקיעים הרחב.

לקבלת פרטים נוספים על הזדמנויות ההשקעה ביוון – צרו קשר עכשיו!

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.