יוון – ממשבר להזדמנות

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4,
קומה 15, בני ברק  5126112

טל': 03-6577484

מייל: office@rm-invest.co.il

 

שוק הנדל"ן ביוון מזכיר לנו את ארה"ב של 2008

משבר הסאב-פריים בארה"ב ב-2008 הוא נקודת ציון עבור משקיעי נדל"ן בארה"ב. המחירים שירדו לשפל וההזדמנויות הרבות משכו משקיעים מכל העולם, כולל ישראלים רבים.

שוק נוסף שנפגע מגלי ההדף של אותו משבר ומזכיר לנו את המצב בארה"ב אחרי 2008 הוא יוון. המשבר הכלכלי העולמי שהחל בארה"ב פגע קשות גם בה, והביא אותה לחוב עצום ואל סף קריסה כלכלית. נדרשו שלוש תוכניות חילוץ של האיחוד האירופי, סיוע בגובה של מאות מליארדי דולרים ומדיניות צנע נרחבת כדי להתחיל לראות את ההתאוששות.

במהלך המשבר, האבטלה טיפסה לשיא של 27.5% ורבים מתושבי יוון נאלצו למכור את בתיהם בסכומים זעומים כדי להמשיך ולשרוד. יזמי ומשקיעי נדל"ן שזיהו את ההזדמנות החלו לנהור אל יוון ולרכוש בה נכסים.

במקביל, יוון הפכה ליעד תיירותי מבוקש, ומספר התיירים הנכנסים אליה הוכפל בין השנים 2012-2018, מכ-15 מיליון תיירים ללמעלה מ-30 מיליון. ב-2019 עברו בנמל התעופה של אתונה לבדה כ-25 מיליון נוסעים. אתונה אף נבחרה במקום השני בתחרות "היעד הטוב ביותר באירופה לשנת 2020" שערך ארגון EBD המקדם תרבות ותיירות באירופה, כשבהצבעה משתתפים למעלה מ-600,000 איש מ-179 מדינות.

אבל דווקא כשהפופולאריות של יוון בנסיקה והיא מתחילה סוף סוף להתאושש מהמשבר הכלכלי, הגיעה הקורונה. המדינה, שהתיירות מהווה 18% מהתמ"ג שלה, נאלצה לדחות את פתיחת עונת התיירות לתחילת יולי, ותהליך ההתאוששות שלה מהמשבר הכלכלי נעצר. כעת צופים התכווצות של כלכלתה מחדש בכ-10% ב-2020.

 

 

למרות זאת, יוון זכתה לשבחים רבים על התמודדותה עם משבר הקורונה. ההנהגה היוונית הגיבה למשבר במהירות וביעילות, והציבור היווני התגייס ושמר על ההנחיות, הן כדי לשמור על האוכלוסייה המבוגרת, והן מתוך הבנה שמערכת הבריאות היוונית לא תוכל להתמודד עם מגיפה שתצא מכלל שליטה. ההתמודדות היעילה של יוון עם הקורונה ומגמת הגידול בתיירות שנרשמה בה בשנים האחרונות, מציבות אותה בעמדה טובה להתאוששות מהמשבר הנוכחי בחלוף הקורונה, ולהמשך מגמת ההתאוששות הכלכלית שנרשמה בה מאז 2017.

בשלוש השנים האחרונות עקבנו מקרוב אחר שוק הנדל"ן ביוון, ומצאנו שהוא מציע הזדמנויות מעניינות ואטרקטיביות גם עבור המשקיעים שלנו. אחרי תקופה ארוכה של למידת השוק ובחינת האפשרויות השונות, בחרנו אפיק השקעה ייחודי אשר לרוב אינו נגיש לציבור המשקיעים הרחב.

לקבלת פרטים נוספים על הזדמנויות ההשקעה ביוון – צרו קשר עכשיו!

השקעות נדל"ן באירופה

נדל"ן במיקונוס

האי מיקונוס נחשב לפיסת גן עדן, המשלב בין תיירות יוקרה לחיי לילה נוצצים. באי ישנם מלונות יוקרה המתהדרים בבריכות הנושקות לקו הים. אך מסתבר שהאי האהוב על סלבס רבים מרחבי העולם הפך לטופ של הנדל"ן היווני, במיוחד השקעה במלונות יוקרה העתידים לקום זה אחר זה באי התיירותי ביותר ביוון.

השקעות נדל"ן בארצות הברית

מנהטן 'חוזרת לחיים'

חשיפה: משבר הקורונה פתח הזדמנויות השקעה במקום הנחשק בעולם – מנהטן מנהטן, בירת הכלכלה העולמית, היא הראשונה שהתאוששה ממשבר הקורונה, אך גם הראשונה להציע הזדמנויות

להזדמנויות השקעה

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל  | רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4,
קומה 15, בני ברק  5126112
| טל': 03-6577484 | מייל: office@rm-invest.co.il

הפרסום באתר זה מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה הצעה להשקעה או תחליף לייעוץ השקעות, לייעוץ מס, או לייעוץ משפטי. החברה, לרבות מנהליה, עובדיה, יועציה, חברות אחרות הקשורות בה והפועלים מטעמה (להלן: "החברה") אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות תשנ"ה – 1985, וכל מידע פרסומי שנמסר וכל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים ובהתאם לחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך") וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, התוכנית העסקית, ההערכות לגבי התשואות ופרטי ההשקעה המלאים ותנאיה ייחשפו במסגרת הליך של בדיקה, מיון ומשא ומתן פרטני ל-35 משקיעים בלבד.

המידע המוצג באתר ואשר יוצג למשקיעים, לרבות כל מספר ותיאור, הינו מידע אשר בחלקו צופה פני עתיד ומבוסס, בין היתר, על הערכות החברה, ומשקף, להבנתה, את הנתונים המתבססים על מצב השוק היום ואשר יכולים להשתנות במהלך תקופת ההשקעה. לפיכך, אין באמור באתר, בפרסומי החברה ופעולותיה משום הבטחת תשואה כלשהי או התחייבות או הבטחה של החברה שלמשקיעים אכן יצמחו רווחים בשיעור כלשהו ו/או הבטחה ו/או התחייבות כלשהי מצד החברה להחזר מלא ו/או חלקי של סכום ההשקעה. על המשקיעים לבצע בדיקה מעמיקה של הנתונים ושל השוק וכן להתאים את פרופיל ההשקעה לצרכיהם האישיים. כמו כן, על המשקיעים לבחון בעצמם ובאמצעות יועצים מטעמם טרם קבלת החלטת השקעה את ההשקעה ותנאיה, יתרונותיה והסיכונים הכרוכים בה, לרבות סוגיות משפטיות, חשבונאיות, מיסויות וכספיות של ביצוע ההשקעה.