התל״ג היווני הנמצא בעלייה, מדיניות המיסוי, עליית מחירי הנדל״ן והעבודה שהמדינה בצמיחה כלכלית, הופכים את יוון ליעד אטרקטיבי למשקיעים זרים ולישראלים בפרט המחפשים השקעה ׳קרובה לביתם׳. מלבד זאת, מדיניות הממשל ביוון מעודדת משקיעים זרים לפתח את ענף התיירות ולספק את הביקוש למיליוני התיירים המגיעים מידי שנה. אומנם יוון כמו רוב מדינות העולם ידעה משבר עצום בשנת 2020, בשיא משבר הקורונה, בעיקר כאשר בשנת 2019 ביקרו בה מעל 35 מיליון תיירים. עם זאת, נראה כי שנת 2021 האירה פנים ליוון וכמות התיירים התחדשה שוב והגיעה לשיא.

ניכר כי המשבר יצר הזדמנויות השקעה מעולות, כיוון שמחירי הנכסים המלונאים צנחו, דבר הגורם למשקיעים להתעניין בהזדמנויות השקעה בענף המלונאות ופחות בתחום הדיור. בנוסף, לאחר התאוששות המדינה מהמשבר שבאה לידי ביטוי בעיקר במהלך שנת 2021, צפוי שתמשיך לקבל באהבה תיירים ממדינות העולם.

להשקיע ביעד הכי יפה באירופה

למרות משבר הקורונה, האפקט של פתיחת המדינה לתיירות שהייתה בעיקר ברבעון השלישי לשנת 2021 היה מיידי ובא לידי ביטוי במיוחד בחודשים יולי ואוגוסט בהם נתוני הכניסה ליוון כמעט והגיעו למספרי השיא משנת 2019 (קרוב ל- 9 מיליון תיירים). הנתונים הטובים הביאו את משרד האוצר היווני לעדכון תחזית הצמיחה השנתית מ-6.3% ל- 9.5% . אם תחזית זו תתממש, תהיה זו העלייה השנתית הגבוהה ביותר ביוון מזה שני עשורים. לאור העלייה בתיירות הנכנסת, לא פלא שיוון קיבלה לאחרונה את התואר ׳היעד היפה באירופה׳, הרבה בזכות הארכיטקטורה הקיקילית והחופים הציוריים, לצד הטברנות בהן נמזג אוזו ללא תחתית לצלילי מוזיקה יוונית מסורתית.

מה באמת קורה בעיר הבירה אתונה?

אם מדברים על יוון, אי אפשר שלא להזכיר את עיר בירתה אתונה, שמעבר להיותה מרכזה השלטוני של יוון, היא מהווה מרכז כלכלי ופיננסי עם היסטוריית תרבות וספורט בולטת. העיר מהווה מוקד תיירותי תודות למזג האוויר הים תיכוני, חופי הים הציוריים, אתרי התיירות והאטרקציות המושכים אליה תיירים רבים. התפתחות התיירות גרמה באופן טבעי לביקוש רב למלונות שיארחו את התיירים, הרי ההכנסות מתיירות במדינה אחראיות לכ- 20% מהתוצר במדינה ולכן יוון מעודדת משקיעים זרים ליזום על ידי תמריצים וקידום תכניות.

רק נציין שעל מנת לשקם את התיירות שנפגעה ממשבר הקורונה, הממשלה משקיעה משאבים רבים לפיתוח מחדש של תחום התיירות. משאבים אלו מסייעים לה לצאת מהמשבר וכבר עכשיו ניתן לראות זאת במדדי האבטלה החיוביים והכלכלה שנמצאת בצמיחה מסחררת. הפתיחה המחודשת של יוון לזרים, יחד עם הצורך לנפוש לאחר שנת קורונה, הזניק את כמות התיירות הנכנסת. בהשוואה לשנת 2020, חל גידול של 121% במספר כניסות התיירים, נתון שהיה נמוך רק ב-10% משנת השיא של 2019 . בנוסף, כמות התיירים בשנת 2022 צפויה להיות דומה לכמות התיירים בשנת 2019 , בהתחשב בכך שהמצב הבריאותי העולמי לא יחריף באופן משמעותי.

הזדמנות ייחודית להיכנס להשקעה במלונות

לאור המצב הקיים ביוון, RM GROUP איתרה הזדמנות השקעה בלב העיר אתונה- רכישת כ- 25% בפרויקט מלונאי. הנכס הינו מבנה ששימש למשרדים ויוסב למלון שיופעל על ידי הרשת הבינלאומית "RADISSON" באמצעות המותג הצעיר שלה "RED". במסגרת הפרויקט, ישופץ הנכס לטובת מלון דירות, לרבות קומת מסחר. מדובר בהזדמנות השקעה אטרקטיבית במיוחד, מאחר והפרויקט נמצא במיקום תיירותי ומרכזי באתונה שיבטיח ביקוש תיירותי גם כאשר המצב לא אופטימלי.

זוהי ההזדמנות שלכם להיכנס להשקעה רווחית במלונאות ביעד המתויר והיפה באירופה.

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.