קח אותו לאט את הזמן….אך לא יותר מידי

בימים אלו, ימים של אי וודאות בריאותית, כלכלית ובכלל משקיעים רבים שואלים לגבי השקעות הנדל"ן שביצעו, ובכלל, מה לעשות עם הכסף במצב שהים סוער ואין תשובה חד משמעית לכמה זמן ובאיזו עוצמה.

ההשקעה הבסיסית והראשונית

ראשית, יש לחזור לאסטרטגיית ההשקעה הבסיסית והראשונית, לפיה יש לנהוג בכלל התחומים- השקעה לאורך זמן.

מה זה בעצם אומר?

כאשר משקיע מחליט באיזה ענף להשקיע (בנדל"ן או בשוק ההון), עליו לבחון האם זו השקעה שהוא רוצה להיות הבעלים שלה, האם זהו נכס במיקום ומסוג שהוא מאמין שיניב לו רווחים לאורך זמן? כאשר אנו מסתכלים על הדברים בצורה הזאת ולא בצורה של שכירות חודשית, רבעונית או שנתית, אנו מבינים שדברים יכולים ותמיד ישתבשו- תמיד יהיה שוכר שלא משלם, הנכס יהיה ריק תקופה, יהיו תקלות ולעיתים גם משברים ודברים לא צפויים. על כל משקיע לבנות את האסטרטגיה שלו כך שיהיה לו אורך רוח במידה ודברים ישתבשו. זו הסיבה שבתור מנהלים של חברת השקעות בנדל"ן בשנת 2019 בחרנו להשקיע רק ב-11 פרויקטים מתוך מעל ל-450 הצעות השקעה שהוצאו לנו, בתוך אותן 450 הצעות השקעה היו הצעות טובות נקודתית, אפילו טובות מאוד, שבחרנו לא לקחת כי לא התאימו למקומות ולסוגי ההשקעות בהם אנחנו רוצים להשקיע לטווח ארוך.

דוגמה: גרף מחירי הנדל"ן ביוסטון ב-40 השנים האחרונות

 

היתרון בהסתכלות השקעה לטווח ארוך- השקעת ערך, היא הוודאות שההשקעה נותנת גם ביום סגריר, מכיוון שסביר להניח שבהשקעה ארוכת טווח תימצא נקודת הרווח. אם נסתכל על הברבורים השחורים והמשברים שפקדו את העולם לאורך השנים החל ממגפות כמו השפעת הספרדית, דרך מלחמות עולם וגם דרך משברים כלכלים כמו בועת הדוט קום והסאב פריים, נראה שמי שהסתכל לטווח ארוך ושנשם עמוק, הרוויח ובגדול. למעשה גם אותו משקיע חסר מזל שרכש נכס יום לפני נפילת המחירים בכל אחד מהמשברים שהיו במאה השנים האחרונות, הרוויח אם המתין 10 שנים.

יתרון נוסף הוא ההבנה בהזדמנויות שצצות בשוק, זה בדיוק הזמן למצוא את המוכרים שלהוטים למכור, אלה שלא נערכו לברבור השחור כי הסתכלו לטווח קצר ולשמיים בהירים ועכשיו צריכים כסף נזיל ומהר וכך לאסוף נכסים מעולים במחיר הזדמנותי.

חשוב לזכור שאת ההשקעות הטובות ביותר עשו מי שהיו חכמים לקנות במשבר ב-2008 שכולם אמרו שמי שקונה נדל"ן עכשיו כנראה השתגע וזה בדיוק מה שאנחנו כמשקיעים מחפשים.

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.