חשיפה: משבר הקורונה פתח הזדמנויות השקעה במקום הנחשק בעולם – מנהטן

מנהטן, בירת הכלכלה העולמית, היא הראשונה שהתאוששה ממשבר הקורונה, אך גם הראשונה להציע הזדמנויות נדל"ן מעולות למשקיעים, דווקא במקום הנחשב ליקר בעולם. האם ההיסטוריה חוזרת על עצמה ומראה שיעדים חזקים מתאוששים מהר? מסתבר שכן.

לא בכדי מנהטן נחשבת 'ליהלום השחור' בזירת השקעות נדל"ן, הרי כולם מעוניינים להשקיע ביעד האקסקלוסיבי והטוב בעולם. אלא מה, מנהטן יקרה מאוד למשקיעים וכמעט שלא נותרו בה נכסי נדל"ן זמינים, אך מסתבר שמשבר הקורונה יצר הזדמנויות מעולות, ממש בדומה למשבר הסאבפריים.

אם נחזור לשנת 2008, למשבר הסאבפריים המדובר בהיסטוריה, נראה שלא מעט משקיעים נהנים ונהנו מהזדמנויות נדל"ן, כמו גם מאקזיטים מטורפים, שאגב עדיין קיימים במדינות שטרם התאוששו ממנו. אולם,  נראה שהפעם מדובר במשבר שונה לגמרי שהוליד הזדמנויות אחרות, במיוחד בתחומי נדל"ן מניב והתיירות המתכתבים עם העוצמה הכלכלית של מנהטן. משקיעים שיהיו חכמים לתפוס את ההזדמנויות עוד היום, יוכלו ליהנות מתשואות גבוהות ואקזיטים משמעותיים.

מנהטן למתחילים

מנהטן הוא הרובע היקר והצפוף מבין 5 הרובעים של ניו יורק, ובו מתגוררים בעיקר עשירי ארה"ב, לצד סלבס ואנשי עסקים הלובשים 'חליפות' ומקשטים את הרובע ביוקרה בלתי מוסברת. מנהטן לא מציעה רק חיי לילה, בילויים ומוסדות תרבות עשירים, אלא בעיקר מרכזים כלכליים עצומים, ובה ממוקמות שתי הבורסות הגדולות לניירות ערך, חברות פיננסיות בסדר גודל בלתי נתפס והיא נחשבת למעצמת הייטק.

אין זה סוד שאנשים מהמעמד הגבוה נוהרים למנהטן למטרת מגורים, עסקים ותיירות פנים וחוץ הנמצאת בשיאה בכל שנה. אומנם ניו-יורק בדומה למרבית הערים בעולם נפגעה במשבר הקורונה, אך מצד שני, התאוששה מהר מאוד. נציין שכבר היום, נכון לחודש יוני 2021 יש כ- 60% מחוסנים באוכלוסיית ניו יורק בכלל ובמנהטן בפרט. העסקים חוזרים לשגרה, העובדים חוזרים לעבוד מהמשרדים, מוסדות התרבות נפתחו לציבור הרחב ונרשמת עלייה משמעותית בכמות התיירים הנכנסים.

התאוששות מהירה ורצון לפתח את תחומי ההשקעות

לדברי מתן פרטמן, בעלים ומנכ"ל של קבוצת RM GROUP , המתמחה בהשקעות ויזמות נדל"ן מעבר לים; "אין ספק שההיסטוריה לימדה אותנו שאזורים חזקים מתאוששים מהר מאסונות, אך היתרון של מנהטן שהיא חזרה מהר 'לחיים', כיוון שהיא מעצמה כלכלית החייבת להניע את גלגליה במהירות, וכך קרה. כל אלה מסבירים את ההזדמנויות החדשות שנוצרו בתחום השקעות נדל"ן, המאפשרות למשקיעים ליהנות ממחירים אטרקטיביים וצפי לתשואה גבוהה".

הזדמנות להשקעה במלונות רגע לפני העומס התיירותי

אם נבדוק אופציות להשקעה במנהטן, נראה שדווקא התחום המלונאי הפך למבוקש מאוד, בדומה לתקופה שלפני משבר הקורונה. ענף התיירות במקום היקר והתיירותי בעולם, הופך לכדאי מאוד, בייחוד כאשר מדובר על שלושה קהלים פוטנציאליים מאוד: תיירות עסקית, תיירות פנים ותיירות רגילה, שאגב כבר בימים אלה תיירים ממלאים את המלונות במנהטן.

לדברי פרטמן: "המלונות במנהטן עמדו על כ- 88% תפוסה בשנים שקדמו למשבר הקורונה, בעוד הממוצע בעולם עומד על כ- 60%, ולכן עם חזרת מנהטן לחיים המתרחשת ממש בימים אלה, יהיה ביקוש עצום למלונות. דווקא עכשיו כשהמחירים יחסית נמוכים עקב המשבר, קיימת הזדמנות להשיג השקעות אטרקטיביות במיוחד".

קבוצת RM GROUP מעל עשור מלווה משקיעים במנעד רחב של יעדים, עם עשרות פרויקטים בארץ ובחו"ל שהסתיימו בהצלחה ומניבים תשואות גבוהות למשקיעים. הקבוצה מציעה למשקיעים השקעה במנהטן במחיר חסר תקדים, במלון הנמצא במיקום מבוקש באזור תיירותי בלב מנהטן ב- Flatiron District, בסמוך לבניין Flatiron המפורסם ול- Madison Square Park. מחיר המינימום להשקעה עומד על 130 אלף דולר בלבד, במקום היוקרתי בעולם.

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.