השקעה בסקטור המלונאות נחשבת לתחום הגדול הבא בעולם ההשקעות, במיוחד באזורים תיירותיים מבוקשים שבהם התיירות נמצאת בשיאה, אך היא דורשת סבלנות. כן, גם כאשר המלון מוכן, עדיין ישנו זמן מסוים שיש להמתין, הוא נקרא ״תקופה הרצה״.

לפני כשנה סיימה הקבוצה בניה של פרויקט מלונאי באי זנזיבר הממוקם בחוף Pongwe המבוקש, כאשר במסגרתו נרכשה קרקע לטובת בניית מלון יוקרה בעל 5 כוכבים שיניב הכנסה גבוהה ורווח משמעותי לרוכשים. לאחר סיום הליך הבניה, המלון החל בהרצה שהסתיימה לאחרונה עם ביקורות מצוינות ועלייה משמעותית בתפוסה וכעת כבר עובדים על תכנית חדשה להרחבת המלון ובניית אגף חדש שבו ייבנו 12 סוויטות בקומת הקרקע, עם נוף לים וגישה ישירה לבריכה.

במאמר זה, נסביר על תקופת ׳ההרצה׳ של מלון, עד כמה היא חשובה ואיך בזכות הרצה מקצועית ומדויקת, מלון TOA בזנזיבר שיזמה הקבוצה מדורג בציון של 9.3 ב-Booking, ומופיע ב- Tripadvisor במקום הראשון בדירוג שביעות הרצון של האורחים עם 273 חוות דעת מבין 252 מלונות ומקומות אירוח בזנזיבר לשנת 2023.

מהי תקופה הרצה במלון?

תקופה הרצה היא זמן שאורך כשנה, בה מפעילים את המלון עם כמות קטנה יחסית של אורחים על מנת לאפשר לצוות להסתגל למקום, לתקן תקלות, לשפר את השירות ועוד. מכיוון שכמות האורחים בזמן ההרצה קטנה, ניתן לתת לכל אורח יחס אישי, להעביר חדר במקרה של תקלה ובעיקר לקבל משוב מהאורחים בכדי להשתפר.

אלו הפרמטרים העיקריים שיש לשים עליהם דגש בתקופה ההרצה:

  1. מערכות טכניות

בשלבי הרצת המלון בוחנים את התפקוד של המערכות השונות במלון על מנת לאתר תקלות ולתקנם מבעוד מועד, כמו מערכות חימום וקירור, מיזוג, גנרטורים, ציוד במטבח, מעליות, צנרת ועוד. לתקינות המערכות יש חשיבות רבה, הרי כל תקלה הקטנה ביותר כאשר המלון בתפוסה מלאה יכולה לגרום לאי שביעות רצון מצד האורחים.

  1. הדרכות לצוות המלון

כאשר פותחים מלון חדש, אל לנו לשכוח כי מדובר בצוות שעליו להכיר את אופי האורחים ואת התפעול הפיזי של המלון. יש להדריך את העובדים בהתאם, דוגמא לכך היא לימוד של תוכנת ההזמנות לפקידי קבלה, סדר ניקוי וסידור החדרים לצוות הניקיון, מלצרים ואנשי שירות אשר צריכים ללמוד את תפעול מסעדת המלון ועוד. תקופת ההרצה, מהווה בעצם תקופת הסתגלות לעובדים, בה לומדים את אופי המלון ונהלי העבודה המקיפים בסטנדרטים גבוהים.

  1. שיווק וביקורות

חשוב להבין שכל אורח המתעניין במלון מסוים מעוניין לראות ביקורות וחוות דעת על חוויית השהייה של האורחים הקודמים. כאשר המלון חדש, קשה מאוד לגרום לאורחים להגיע בשל היעדר הביקורות. בזמן תקופת ההרצה ישנה חשיבות גבוהה לשיווק המלון, זאת במטרה לקבל דירוג גבוה באתרים שונים, כך יהיה קל יותר להגיע בהמשך לתפוסה מלאה ולמעשה לעלות בהדרגה. הביקורות חשובות מאוד באתרים כמו בוקינג, גוגל, Tripadvisor ועוד.

בנוסף, במקומות בהן השיווק למלונות נעשה באחוזים גבוהים בעזרת סוכני נסיעות תקופה זו משמשת ליצירת קשר עם הסוכנים השונים ושיווק המלון בערוץ זה ע"י הליכה לכנסים והזמנת סוכנים למלון להתרשמות.

 

למה אנחנו מזכירים את תקופת ההרצה?

כיוון שרבים מצפים לראות מלון בתפוסה גבוהה וביקורות מצוינות כבר במועד הפתיחה, אך כדאי לדעת שמדובר בתהליך ארוך, ושלוקח זמן עד שהמלון מגיע לתפוסה הרצויה ולביקורות טובות מספיק. אך כשעושים זאת נכון, בסטנדרטים גבוהים ללא התפשרות, כך יקדימו התוצאות הטובות להגיע.

 

בתמונות – מלון היוקרה TOA שבזנזיבר אשר נפתח באוגוסט 2022:

 

 

 

השקעות נדל"ן ביוון

כך סיכמה יוון את שנת 2023

לאחר התאוששות מרשימה ממשבר הקורונה, שנת 2023 בענף התיירות הציגה שיאים חדשים. כיצד נראו השנים האחרונות בענף התיירות ביוון? 2019 – שנת השיא של התיירות ביוון,

מסלולי השקעה

יתרונות ההשקעה בקרן נדל"ן

אחד המסלולים הבולטים בענף ההשקעות בישראל ובעולם הוא השקעה בקרנות נדל"ן. מדובר באפיק השקעה אלטרנטיבי שמטרתו לגוון את תיק ההשקעות המסורתי, להתנתק מהתנודתיות בהשקעות המסורתיות

השקעות נדל"ן בחו"ל

המחזור הכלכלי החדש מייצר הזדמנויות חדשות

כל כלכלה נעה במחזוריות (Economic cycle). המחזוריות מתבטאת בהתרחבות וצמיחה, הגעה לפיק, הצטמצמות עד לנקודת שפל, ולבסוף התאוששות. כיצד משפיע המחזור הכלכלי על שוק הנדל"ן?

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.