השקעות נדל"ן למגורים Single Family

אנחנו כמשקיעים בחרנו להתמקד בהשקעות נדל"ן למגורים מהסיבה העיקרית שנדל"ן למגורים הינו מוצר צריכה בסיסי ולכן הוא זה שנפגע אחרון מבין השקעות הנדל"ן השונות. לדוגמא, בעת מיתון או משבר. ברור לכולנו שאנשים יעדיפו לסגור את העסק שלהם, להצטמצם למשרד קטן יותר או לעבור לעבוד מהבית הרבה לפני שיחליטו לוותר על מקום מגוריהם.

בארה"ב בתחום הנדל"ן למגורים מספר סוגי השקעות, נתחיל בסקירת  היתרונות והחסרונות בכל אחד מהם:

סוג השקעה ראשון- Single Family

סוג ההשקעה הראשון הוא הפשוט ביותר, רכישת נכס פרטי להשקעה.

בסוג השקעה זה קונה רוכש נכס על שמו בבלעדיות.

היתרונות בהשקעה מסוג זה הם:

  • שליטה- הרוכש הוא הבעלים הבלעדי של הנכס ואינו תלוי באחרים, הוא בוחר כיצד לשפץ, למי להשכיר ומתי למכור.
  • רישום בלעדי בטאבו האמריקאי (DEED).

החסרונות בהשקעה מסוג זה הם:

  • לשים את כל הביצים בסל אחד, אין למעשה פיזור סיכונים ויש תלות מלאה בביצועים של אותו נכס, אם הוא לא מושכר זה בינרי לחלוטין, תקלה שעלולה לקרות בנכס או בעיה אחרת בשוטף כמו דייר שלא משלם נופלת במלואה על בעל הנכס.
  • אפשרות מוגבלת למינוף- מינוף הוא כלי נהדר ליצירת רווחים בנדל"ן אם יודעים להשתמש בו נכון, לרוב המשקיעים הישראלים שמשקיעים בארה"ב אין אפשרות לקחת משכנתא על בית פרטי מבנק אמריקאי ועל כן מפספס את הכלי הנ"ל.
  • כוח קנייה נמוך- רוב המשקיעים מוגבלים בסכום הקנייה שלהם ולכן לא יכולים להגיע הרבה פעמים לעסקאות מעולות מבחינה כספית, לדוגמה משקיע עם תקציב של 100,000$ לא יכול לרכוש נכס ב-300,000$ גם אם מדובר בעסקה טובה מאוד.

בארה"ב ניתן למצוא נכסים בעלות מצחיקה של 40,000 ואף פחות וגם נכסים בשווי מיליוני דולרים, לרוב נחפש עסקאות מסוג זה בשווקי ביניים כלומר, לא יקרים מדי בהם התשואה נמוכה מאוד ולא זולים מדי שם לרוב האוכלוסייה חלשה מאוד והאזורים נמצאים בסטגנציה, תקועים מבחינת התפתחות והגירה. נכסים בסדר גודל הזה עולים באזור ה- 100-120 אלף דולר.

הטעות הנפוצה ביותר היא שמשקיעים רבים מתפתים לנכסים הזולים ולתשואות הגבוהות, הבעיה שהתשואות האלה רק על הנייר .בנכסים אלה סביר להניח יהיו הוצאות רבות  על תחזוקה שוטפת והן על בעיות אפשריות עם שוכרים (מתחלפים הרבה או לא משלמים).

לסיכום, נכס מסוג SINGLE FAMILY נותן למשקיע שליטה בנכס ובקבלת ההחלטות ובעיקר נותן לו תחושת ביטחון מדומה, מכיוון שלמעשה הוא שם את כל הביצים בסל אחד ולא נהנה מפיזור סיכונים. בנוסף לכך, המשקיע לא נהנה מיתרונות רבים שיש בהשקעות הקבוצתיות, לדוגמא כוח קנייה והגעה לעסקאות אטרקטיביות יותר.

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.