בשנים האחרונות יוון עוברת מהפכה משמעותית- משבר החוב הסתיים, הכלכלה בצמיחה מתמדת, והממשלה המקומית מסייעת בהבאת משקיעים זרים באמצעות הפחתת מיסים ומתן מענקים שונים.

במהלך חודש מאי 2023, התקיימו בחירות לממשלת יוון, אשר תוצאותיהן מסמלות בחירה בהמשך עידוד ההשקעות הזרות ומגמת ההתאוששות הכלכלית של המשק היווני. בתגובה ישירה לכך זינק מדד הבנקים ביוון ב-16% תוך יומיים בלבד ובנוסף לכך שוק המניות עלה ב-40% בשנה האחרונה.

למרות תוצאות הבחירות שהתקיימו בחודש מאי 2023, נדרשו היוונים לקיים בחירות נוספות. לאחר שחסרו לו חמישה מושבים לרוב מוחלט בפרלמנט, ראש הממשלה מיצוטאקיס זכה בבחירות החוזרות שהתקיימו במהלך חודש יוני, בהן השיגה מפלגתו יותר מחצי מהמושבים בפרלמנט. מיצוטאקיס אשר יחל בכהונה נוספת ביוון בת 4 שנים, עם פער של כמעט 20% על מתחריו בבחירות, צפוי להרכיב ממשלה ללא צורך בשותפות קואליציוניות. מיצוטאקיס ידוע בתמיכתו בפיתוח הכלכלה ע"י השקעות זרות במדינה, ושם כמשימה עיקרית להמשיך להוביל את "יוון הישנה ליוון החדשה" לצד המשך פיתוח התיירות במדינה.

התאוששות הכלכלה היוונית

ההתאוששות הכלכלית המרשימה הציבה את יוון על המסלול לקבלת דירוג השקעה לאג"ח שלה לאחר 13 שנים, והתמ"ג שב למצבו טרום תחילת משבר החוב. למי שמבקר ביוון כולה ובעיר הבירה אתונה בפרט קשה להחמיץ את הסימנים להתאוששות הכלכלה היוונית – שיפוץ ובנייה של אמצעי תחבורה חדשים, דרך הטברנות ובתי הקפה המלאים, ועד לתיירים המגיעים בהמוניהם בכל עונות השנה.

כלכלת יוון מתבססת בעיקרה על תיירות. התיירים שמגיעים אליה מדי שנה מהווים מקור הכנסה עיקרי. לכן, חברות רבות מוטות לענף התיירות ובוחרות להשקיע בעיקר במלונות. הפוטנציאל הגדול בענף המלונאות ביוון מיוחס למספר התיירים הגבוה שמגיע אליה, למיקומה, למחירים הזולים בה ולאטרקציות שמציעה.

כמו כן, על רקע מחסור בחדרי מלון במדינה התיירותית, ממשלת יוון צפויה להשקיע בפיתוח ממשלתי נרחב ביעדים שונים ביוון. בכך, מייצרת המדינה הזדמנויות השקעה ייחודיות למשקיעי נדל"ן מחוץ לעיר הבירה אתונה. לאור כל אלו, יוון אף נבחרה ע"י מגזין האקונומיסט ככלכלה המנצחת לשנת 2022 כאשר הצליחה להפחית את יחס החוב-תמ"ג מהר יותר מכל מדינה אחרת באירופה.

כיצד כל אלו ישפיעו על ההשקעות במדינה?

המשמעות של עלייה בדירוג האג"ח היא השפעה ישירה על ההשקעות במדינה והמשך הצמיחה הכלכלית. גופים מוסדיים מכל העולם אשר לא יכולים להשקיע במדינות בעלות דירוג אג"ח נמוך צפויים להסית כעת את כספם ליוון, להקטין עוד יותר את אחוז האבטלה, ולהמשיך את הפריחה הכלכלית בה נמצאת המדינה.

 

לתיאום פגישה וקבלת פרטים נוספים אודות הזדמנויות ההשקעה ביוון צרו קשר עכשיו

השקעות נדל"ן בזנזיבר

5 הסיבות שמובילות אותנו להשקיע בזנזיבר

שוק הנדל״ן הגלובלי מביא עמו לא מעט הזדמנויות, כאשר הטובות ביותר אלו הזדמנויות השקעה שאינן מתבצעות בעת שיאה של מגמה חיובית, אלא בעיקר בעת משבר.

מסלולי השקעה

מה הופך מלון לפופולרי עם דירוגים גבוהים?

השקעה בסקטור המלונאות נחשבת לתחום הגדול הבא בעולם ההשקעות, במיוחד באזורים תיירותיים מבוקשים שבהם התיירות נמצאת בשיאה, אך היא דורשת סבלנות. כן, גם כאשר המלון

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.