האינפלציה בארה"ב מוסיפה לרדת ובחודש יוני 2023 כבר עמדה על 3% (לעומת 9.1% ביוני אשתקד) ומתקרבת אל היעד של הפדרל ריזרב העומד על 2%. זוהי הרמה הנמוכה ביותר מאז חודש מרץ 2021. הירידה העקבית באינפלציה מגבירה את הסבירות לנחיתה רכה של הכלכלה האמריקאית, מקטינה את הסבירות למיתון בארה"ב ומרמזת על כך שמחזור העלאות הריבית נמצא לקראת סיומו. אף על פי כן, מוערך כי השנה צפויות 1-2 העלאות ריבית נוספות, כאשר ההחלטות ייקבעו לפי נתוני המאקרו בחודשים הקרובים.

בנוסף לכך, שיעור האבטלה נותר נמוך ועומד על 3.6%.

בשווקי הנדל"ן למגורים בארה"ב, ריבית המשכנתא הממוצעת ל-30 שנה עומדת על 6.7% ומרחיקה קונים רבים מהשוק, אך מנגד – מלאי הבתים למכירה נמוך באופן כמעט היסטורי, מה שמייצר יציבות מחירים יחסית בטווח הקצר, ולהערכתנו יביא לעליות מחירים בטווח הבינוני כאשר ריביות המשכנתאות ירדו. יחד עם זאת, קשיי יזמי הנדל"ן נותרים גבוהים בטווח זה כאשר מחירי הבניה עדין גבוהים ביחס לתקופה שלפני המגיפה והמימון היקר מוסיף להכביד. כך שבשוק הבתים/דירות למכירה ההזדמנויות יחסית מועטות, בשוק המגרשים והבניה ניתן למצוא הזדמנויות חריגות ביחס לעבר.

מה השתנה בשוק הנדל"ן ברבעון השני?

1. מכירות בתים:

  • השוק מוסיף להתחמם, כאשר מחיר בית חציוני עמד בחודש יוני על כ-425 אלף דולר. על אף שבראיה שנתית מדובר בירידה קלה של 0.69%, מדובר בעליה חודשית שישית ברצף.
  • בחודש מאי נמכרו 763 אלף בתים חדשים בארה"ב (בחישוב שנתי) – עליה של כ-12% ביחס לחודש אפריל, ועליה של כ-20% ביחס לחודש מאי 2022.
  • מלאי הבתים הכללי למכירה עומד על 1.08 מיליון בתים – עליה קלה ביחס לרבעון הקודם אך עדין נמוך כמעט היסטורית. לשם ההשוואה, בשנים 2006-2008, טרום המשבר הכלכלי העולמי, מלאי הבתים למכירה עמד על כ-4 מיליון בתים.
  • מספר התחלות הבניה ירד בכ-8% ביחס ליוני 2022, מה שצפוי להקטין את מלאי הבתים העתידי.

 

2. מולטי פמילי:

  • גובה השכירות החציוני עלה הרבעון מ-$1,937 ל-$2,029. מדובר בעליה של כ-0.5% ברמה השנתית.
  • ב-2/3 מהערים בארה"ב חלה עליה בגובה השכירות ברמה השנתית, כשבערים הגדולות בולטת העיר ניו-יורק, עם עליה שנתית של 11.7%.
  • התפוסה הממוצעת בארה"ב עומדת על 95%. בעיר ניו יורק התפוסה עומדת על 98%.

 

3. מלונות:

  • התפוסה בחודש מאי המשיכה לעלות ועמדה על 64.8%.
  • מחיר ממוצע לחדר (ADR) עמד במאי על $156.25 – עליה של 3.8% ביחס למאי 2022.
  • הרווח לחדר (RevPAR) עמד על $101.31 – עליה של 3.7% ביחס למאי 2022.
  • התפוסה בחודשים ינואר ופברואר, הנחשבים לחודשים החלשים בשנה, עמדה על 52.8% ו-60% בהתאמה. מדובר בירידה של כ-2.9% לעומת שנת 2019 לפני משבר הקורונה שפגע יותר מכל בענף זה.
  • על אף התפוסה הנמוכה, ההכנסה לחדר ממוצע בינואר הייתה גבוהה ב-13.8% משנת 2019, ופברואר ההכנסה עמדה על 152 דולר לחדר ביום – גבוה ב-17.7% משנת 2019.

 

לתיאום פגישה עם מומחה RM GROUP אודות הזדמנויות ההשקעה הפתוחות:

השקעות נדל"ן בזנזיבר

5 הסיבות שמובילות אותנו להשקיע בזנזיבר

שוק הנדל״ן הגלובלי מביא עמו לא מעט הזדמנויות, כאשר הטובות ביותר אלו הזדמנויות השקעה שאינן מתבצעות בעת שיאה של מגמה חיובית, אלא בעיקר בעת משבר.

מסלולי השקעה

מה הופך מלון לפופולרי עם דירוגים גבוהים?

השקעה בסקטור המלונאות נחשבת לתחום הגדול הבא בעולם ההשקעות, במיוחד באזורים תיירותיים מבוקשים שבהם התיירות נמצאת בשיאה, אך היא דורשת סבלנות. כן, גם כאשר המלון

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.