כאשר אנו מחפשים את ההשקעה הבאה, יש כל כך הרבה דברים לבדוק. אחד השיקולים המשמעותיים בבחינת כדאיות השקעה הוא המומנטום. בכל הקשור להשקעות נדל"ן בחו"ל, יצר משבר הקורונה בשנתיים האחרונות הזדמנויות השקעה מגוונות ביעדים ובסקטורים שונים. לעיתים, מגיעה הזדמנות לרכוש נכס ביעד מתפתח שבו יש צמיחה כלכלית, אך מאחר ומדובר בפרויקטים שונים בנוף, משקיעים רבים חוששים מהשקעות מסוג זה. כאשר אנו מדברים על השקעה במדינה מתפתחת בה טמון פוטנציאל רווח גבוה, במרבית המקרים מדובר ביעדים שנמצאים על "סף התגלית" בהם ניתן להשקיע בענף המלונאות במחיר נמוך יחסית לפוטנציאל הגבוה, כאשר הצפי הוא שכמות התיירים תגדל משנה לשנה.

לפני הכל- זנזיבר למתחילים

האי זנזיבר נמצא במזרח אפריקה ושייך למדינת טנזניה. בשנים האחרונות, קיימת צמיחה אדירה ומתמדת בתיירות הנכנסת לאי עם גידול של כ- 16.7% בשנה בכמות התיירים בין השנים 2015 עד 2021 . ניתן להבחין בביקוש הולך וגדל למלונות אל מול היצע נמוך. כמו כן, ענף התיירות בזנזיבר נמצא בתנופת פיתוח אדירה – בניית כבישים ותשתיות, טרמינל חדש, הקמת שדה תעופה נוסף וכד'. בנוסף לכך, משקיעים רבים מפנים מבטם להשקעות בזנזיבר וניתן לראות זאת במגמת הצמיחה עם גידול של 33% בכמות הכסף המושקע בו החל משנת 2010.

הרשויות בזנזיבר כגורם המסייע למשקיעים ויזמים באי

ראשית, אי אפשר לדבר על השקעות בזנזיבר ולא לציין את הגוף הממשלתי ZIPA. הממשלה בזנזיבר אשר זיהתה את קריצת המשקיעים אליה הקימה גוף ממשלתי המסייע בביצוע השקעות זרות בזנזיבר ועושה ככל האפשר כדי להקל עליהן. הצמיחה האדירה בתיירות לעומת ההיצע הנמוך הפך את האי ליעד אטרקטיבי במיוחד למשקיעים כאשר אחת ההטבות היא פטור ממס למשך חמש השנים הראשונות בזנזיבר. "ההתנהלות השוטפת מול ZIPA מאוד משמעותית, זהו גוף שמלווה את ההשקעות באי ומסייע בכל צורך" כך מספר אריאל קרויטרו, יזם נדל"ן, איש השטח של קבוצת RM בזנזיבר שמניע את הפרויקטים השונים באי. עוד מציין אריאל "אנו מתנהלים באופן שוטף מול גופים נוספים כגון משרד המקרקעין של זנזיבר, רשות המיסים וכו'. העבודה השותפת עם כלל הגופים השונים מתבצעת באופן מקצועי ויעיל על מנת לקדם פרויקטים באי".

זנזיבר- מבט לעתיד

מעבר לפרויקטים בתחום המלונאות, ממשלת זנזיבר ממשיכה לפתח תחומים רבים אשר מטרתם לשמר ולהגדיל עוד יותר את כמות התיירים הנכנסת. ראשית, כאשר מדובר במדינה מתפתחת, אי אפשר שלא לציין את תחום הבריאות. במטרה להגדיל את הגישה לשירותי בריאות איכותיים, משרד הבריאות של זנזיבר השיק לאחרונה את התוכנית האסטרטגית לבריאות דיגיטלית. מדובר בתוכנית אסטרטגית לחמש השנים הקרובות אשר הושקה על ידי שר הבריאות.

פרויקט נוסף אשר מתוכנן על ידי ממשלת זנזיבר הוא בניית נמל ימי. הנמל הימי של זנזיבר עתיד להשתרע על שטח של כ- 48,600 מ"ר לאורך החוף המערבי של האי. בניית הפרויקט כוללת עבודות ימיות לבניית שוברי גלים, רציפים ובניית כ- 16 מבנים חדשים.

פרויקט נוסף אשר עתיד למשוך אליו תיירים רבים הוא הבניין השני בגובהו באפריקה. באי זנזיבר מתוכנן להיבנות בניין בצורת ספירלה בן כ- 70 קומות שצפוי להיות הגבוה ביותר באפריקה אחרי המגדל האייקוני במצרים. המטרה היא לבנות את אחד היעדים הגלובליים הראשונים באפריקה לתיירות, בידור ותרבות.

היכן ההזדמנות כיום?

קבוצת RM GROUP מלווה מעל לעשור משקיעים במנעד רחב של יעדים, עם עשרות פרויקטים בארץ ובחו"ל שהסתיימו בהצלחה ומניבים תשואות גבוהות למשקיעים.

לפני מספר שנים זיהתה הקבוצה את הביקוש לתיירות בזנזיבר. בשנת 2017 התחילה בפרויקט הממוקם בחוף Pongwe המבוקש אשר במסגרתו נרכשה קרקע לטובת בניית מלון יוקרה, יצירת הכנסה מניבה גבוהה ורווח משמעותי. בניית המלון בחוף Pongwe נמצאת בשלבים מתקדמים וצפויה להסתיים במחצית הראשונה של שנת 2022. מספר יחידות ההשקעה שנותרו במלון מוגבל, לכן זה הזמן להשקיע ביעד הנחשק!

השקעות נדל"ן בחו"ל

להשקיע בשותפות מעבר לים- כך תעשו זאת נכון

בשנים האחרונות שוק ההשקעות האלטרנטיביות תופס תאוצה ומהווה נתח הולך וגדל מתיק ההשקעות כמעט של כל אחד. אחד הסגמנטים הנפוצים ביותר בקרב ההשקעות האלטרנטיביות הוא

להזדמנויות השקעה

*משקיע שנמנה עם המשקיעים המפורטים בתוספת הראשונה לחוק ניירות ערך התשכ"ח - 1968

ישראל

RM GROUP – השקעות נדל"ן בחו"ל 

רחוב מצדה 7, מגדל ב.ס.ר 4, קומה 15

בני ברק, 5126112

טל': 03-6577484

ארצות הברית

RM GROUP – Real Estate Investments

74 Warren St., New York

NY 10007

זנזיבר

RM GROUP – Real Estate Investments

P.O BOX 748

Stone Town city 

Zanzibar

הפרסום לעיל מהווה הצגה כללית בלבד ואינו מהווה "הצעה לציבור" כהגדרתה בחוק ניירות ערך, התשכ"ח- 1968 ("חוק ניירות ערך"). משקיעים שיבחרו לפנות לחברה על מנת להשקיע בפרויקט יבחרו במסגרת משא ומתן פרטני ("הליך המשא ומתן") אשר ינוהל על פי סדר פנייתם לחברה. ההשקעה תעשה באמצעות מספר מצומצם של משקיעים כמותר על פי חוק ניירות ערך וחוק השקעות משותפות בנאמנות, תשנ"ד- 1994 ("חוק השקעות משותפות בנאמנות"). לאור האמור, ההשקעה בתיווך וסיוע החברה אינה מוסדרת לפי חוק ניירות ערך ו/או לפי הוראות חוק השקעות משותפות בנאמנות וכל חומר פרסומי אודותיה לא אושר על ידי רשות ניירות ערך בישראל במסגרת תשקיף. פרטי ההשקעה המלאים ותנאיה יחשפו אך ורק במסגרת הליך המשא ומתן, בו יחשפו מספר מצומצם של משקיעים פוטנציאליים בהתאם להוראות חוק ניירות ערך לכלל המידע ביחס להשקעה ותנאיה ורק המשקיעים שיבחרו על ידי החברה בהליך המשא ומתן יוכלו לקחת חלק בהשקעה. החברה, מנהליה ומי מטעמה אינם מורשים לפי חוק הסדרת העיסוק ביעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995, וכל מידע פרסומי שנמסר וכן כל מידע שיימסר לגבי אפשרות השקעה במסגרת הצעה עתידית לא יהווה יעוץ השקעות או שיווק השקעות כהגדרתם בחוק. ההשקעה בפרויקט טומנת בחובה סיכויים, כמו גם סיכונים בקשר עם כספי ההשקעה, לרבות סיכון של אובדן מלוא כספי ההשקעה. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הליך המשא ומתן, על המשקיעים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לקבל ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות ומיסוי הכרוכות בביצוע ההשקעה.